آخرین مطالب سایت

درخواست دانشجویان جهادی تهران از قوه قضائیه در پرونده گدار شهپیر

گروه جهادی “مهاجران آسمانی” متشکل از دانشجویان استان تهران که در سالهای اخیر برای کمک رسانی به منطقه دهدز می آیند، با صدور بیانیه ای شهادت ۱۲ زن و کودک در دریاچه سد کارون ۳ را مصداق قتل دانست و «سهل انگاری و بی کفایتی برخی مسئولین» را علت اصلی آن عنوان کرد.

به گزارش آژانس خبری بختیاری (ایبنانیوز)، متن بیانیه به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم
«من قتل نفساً بغیر نفس او فساد فی الارض فکأنمّا قتل الناس جمیعاً» سوره مبارکه مائده، آیه ۳۲
ترجمه: «هرکس کسى را جز به قصاص قتل یا [به کیفر] فسادى در زمین بکشد، چنان است که گویى همه مردم را کشته باشد» ترجمه از المیزان علامه طباطبایی(ره)

حادثه غم انگیز و تأسف بار واژگونی یکدستگاه مینی بوس حامل ۱۲ تن از کودکان و زنان هموطن ساکن روستای میراحمد غریبی ها، قلب همه ما جهادگران را به درد آورده است.

این نخستین بار نیست که مردم عزیز منطقه دنباله رود جنوبی شهرستان ایذه قربانی محرومیت ها می شوند. محرومیتی که دلیلی ندارد جز سهل انگاری و بی کفایتی برخی از مسئولین.

دو سال پیاپی را در اردوهای جهادی با مردم مؤمن، غیور و خونگرم این منطقه سپری کردیم و حال خود را شریک در غم این عزیزان می دانیم و از صمیم قلب به تمامی این عزیزان تسلیت عرض می نماییم.

و از مسئولان قوه ی قضائیه کشور تقاضا داریم که نگاه ویژه ای به این حادثه داشته باشند و مسببین این حادثه تأسف بار را به سزای اعمالشان برسانند چرا که خداوند متعال در قرآن کریم می فرماید هر که جان کسی را به ناحق بگیرد جان تمامی انسان ها را گرفته است.

بار دیگر حادثه بوقوع پیوسته را به تمامی ملت ایران علی الخصوص قوم بزرگ بختیاری تسلیت عرض نموده و از خداوند منان برای بازماندگان این حادثه طلب صبر می نماییم.

ألیس الصبح بقریب
۱۱ مرداد سال ۱۳۹۲

کد مطلب: 46 | زمان مخابره: ۲۰:۳۶:۳۵ - شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۴ | بدون نظر | دفعات مشاهده : | |ارسال نظر


http://mehrabane.ir